Jak funkcjonować w dobie cyfryzacji bez konta bankowego ?

Jeszcze kilka lat temu nie było w Polsce problemu z założeniem konta technicznego w banku. Praktycznie każdy mógł mieć jedno konto anonimowe, a nawet więcej.
Banki oferowały karty płatnicze – za które potrzeba było zapłacić około 20 złotych, po czym karty zarejestrować, aby mieć konta techniczne niezwiązane z żadnym kontem osobistym, firmowym, czy też innym.
W roku 2015 Komisja Nadzoru Finansowego nakazała bankom wycofanie oferty Kont Technicznych z uwagi na stwierdzenie: „prania brudnych pieniędzy” w ramach anonimowych kont technicznych.

Najpierw banki zlikwidowały – prepaidy, czyli anonimowe konta techniczne przedpłacone, następnie dokonano likwidacji zakładania kont z przelewu i wiele innych wygodnych usług.
Teraz pozostaje już tylko tak utrudnić procedury w bankach, aby klienci w ogóle nie zakładali żadnych kont. Dalsza polityka w takim wydaniu doprowadzi banki do bankructwa.
Z polityki bankowej dowiadujemy się, że wszyscy klienci banków, którzy mieli konta techniczne „piorą brudne pieniądze”, a najbezpieczniejszy jest ten bank, który nie ma żadnych klientów.

Żaden rynek nie znosi próżni. Teraz konta techniczne i karty przedpłacone można kupić od innych podmiotów zagranicznych

Po decyzji Komisji Nadzoru Finansowego powstała próżnia, która szybko została wypełniona przez podmioty zagraniczne, niepodlegające polskiemu nadzorowi.
Prepaidy zaczęły w Polsce sprzedawać firmy posiadające licencje instytucji płatniczych wydane przez nadzór brytyjski.

Więcej nt kart przedpłaconych, które nie podlegają zajęciom komorniczym w kolejnych informacjach.
W tej chwili przygotowujemy dla Państwa ofertę sprzedaży kart przedpłaconych, kart do kont technicznych – jedynych w swoim rodzaju.

 

Piotr Woźniar
doradca finansowy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code


CAPTCHA Image
Reload Image

(Spamcheck Enabled)